Anadolu Yetenek Akademisi

Kurumsal

Hakkımızda

Nesnelerin interneti (IoT) alanında çözümler üreten ANKAREF A.Ş. tarafından 2021 yılında, yeni mezunların iş başvurularında tercih edilmeme problemlerini ortadan kaldırmak, diğer sektörlere de örnek olmak adına “Üniversitelerden Üretime” ismiyle başlatılan sosyal sorumluluk projesi şu anda 25 üniversitenin yanı sıra, sektörden, kurumlardan iş birlikleri ile sosyal bir girişime dönüşmüştür. Ülkemizin kalkınması için gerekli üretim ve iş gücünü arttırmak için yeni mezunlara istihdam yaratıp onları bir an önce iş hayatına dahil etmemiz gerektiği bilinciyle kurulan Anadolu Yetenek Akademisi (AYA), Ankaref İnovasyon ve Teknoloji A.Ş. iştiraki bir firmadır.

Anadolu Yetenek Akademisi (AYA), üniversitelerden mezun olacak gençlere okullarından daha mezun olmadan önce, eğitim gördükleri alan ile ilgili iş olanağı yaratmaktadır. AYA, üniversitelerinden mezun olacak öğrencileri, sektörlerde ihtiyaç duyulan alanlarda iş hayatına hazırlayarak ve işe hazır duruma getirmekte, gençlerin üniversitelerde aldıkları disiplini, güncel teknoloji eğitimleri ile şekillendirerek üretime katkı sağlayacak bireyler ortaya çıkartmaktadır.

Anadolu Yetenek Akademisi, üniversiteden mezun olmadan istihdam olanağı ile iş ortamına hazır yeni mezun yetiştirirken, sektör için yetişmiş insan kaynağı, doğru işe yerleştirilmiş iş gücü sağlar. AYA Yolculuk ile yeni mezunlar, iş hayatı için planını yapmış, kariyeri için bir yön çizmiş, hedefli ve odaklı olarak hayal ettikleri işlerde çalışırlar.